Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održat će se od 7. do 11. studenoga 2016. na CARNetovom sustavu Loomen uz obaveznu uporabu AAI@EduHr korisničkih podataka.

Prijave za sudjelovanje u natjecanju otvorene su do 1. studenoga 2016. godine do 22 sata.

Dabar je online natjecanje, namijenjeno učenicima i nastavnicima koje potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku CARNeta te Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra.

Sve informacije o natjecanju i prijavi na Dabar pronađite na portalu ucitelji.hr.

dabar-natjecanje

Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov!

Kako biste mogli nastaviti s razvijanjem računalnog razmišljanja pripremili smo novi kolegij na CARNetovom Loomenu u kojem su sva pitanja iz probnog natjecanja, ali i svih 150 pitanja koje imamo na hrvatskom jeziku. Pristup kolegiju Dabar, moguć je s AAI@edu korisničkim podacima i za njegovo korištenje nije potrebna posebna prijava. Možete mu pristupiti kad god želite i svaki test rješavati koliko god puta želite.

Sudionici su razvrstani po grupama, ali mogu rješavati koju god razinu žele:

• nastavnik NeoBrana-16
  • 1. razred OŠ pass: Prv1šić
  • 2. razred OŠ pass: Dru6aš
  • 3. razred OŠ pass: Tr1čak
  • 4. razred OŠ pass: Č3tvrt1
  • 5. razred OŠ pass: Petaš1ć
  • 6. razred OŠ pass: 6est1
  • 7. razred OŠ pass: S3dm1
  • 8. razred OŠ pass: O8mi1
  • 1. razred SŠ pass: Srednja-01
  • 2. razred SŠ pass: SŠ-02-16
  • 3. razred SŠ pass: SrednjaŠ-16
  • 4. razred SŠ pass: 4SŠ-2016

Sva pitanja iz tog kolegija pripremili smo vam i u obliku prezentacija – potražite ih na stranicama KiloDabra, MegaDabra i GigaDabra.

Primjeri zadataka po dobnim kategorijama
KiloDabar
Niži razredi OŠ