DABAR – Prijave za natjecanje su otvorene za sve učenike

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja. Organizator natjecanja za Hrvatsku je Udruga “Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra, CARNET-a i Ministarstva obrazovanja i znanosti.

U ovom kolegiju dostupni su zadaci s prethodnih natjecanja.

Cilj ovog kolegija je pripremiti učenike za natjecanje, upoznati ih s načinom rješavanja testova i tipovima zadataka. Svi učenici mogu rješavati sve testove neograničeni broj puta. Za rješavanje testa, prvo se morate upisati u ovaj kolegij:

PRIJAVA NA DABAR NATJECANJE (Mooc kolegiji)

[pdf-embedder url=”http://www.os-cetvrta-vz.skole.hr/Informatika/wp-content/uploads/2022/09/Vremenik-Dabar-@ucitelji.hr-2022.pdf” title=”Vremenik Dabar @ucitelji.hr 2022″]

damir-vrbanec.from.hr

Učitelj informatike, izvrsni savjetnik