Rezultati natjecanja DABAR 2020

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održano je u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske od 9. do 13. studenoga 2020. na CARNET-ovom sustavu MOOC. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Ovo je peta godina kako se provodi natjecanje Dabar. Ove godine sudjelovalo je 36491 učenik iz 596 hrvatskih škola. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Broj učenika, po kategorijama je sljedeći:

MikroDabar – 3985 učenika 1. i 2. razreda OŠ
MiliDabar – 7235 učenika 3. i 4. razreda OŠ
KiloDabar– 12590 5. i 6. razreda OŠ
MegaDabar– 8285 učenika 7. i 8. razreda OŠ
GigaDabar– 4396 učenika svih razreda SŠ

Na natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole pod vodstvom učitelja informatike Nikoline Miholić i Damira Vrbanec.

4 učenika naše škole ostvarilo solidan rezultat a učenica Terezija Vrbanec (2.a) izniman rezultat i plasirala se među 10% najuspješnijih učenika u Hrvatskoj u svojoj kategoriji.

Kategorija 1. i 2. razreda
Neo Drožđek 1.c