Cvjetna lektira 2020. – između učionice i nastave na daljinu

U ovoj neobičnoj školskoj godini i projekt Cvjetna lektira je bio drugačiji nego prethodnih  godina. Kako se projekt provodi tijekom proljetnih mjeseci (ožujak, travanj, svibanj, lipanj), a većinu vremena smo tada bili na nastavi na daljinu, učenici 2.a,b i c razreda, njihove učiteljice i školska knjižničarka prilagodili su aktivnosti vezane za taj dugugodišnji projekt.

Učenici su pročitali priču Plesna haljina žutog maslačka, uspješno riješili nastavni listić, kvizove, puzle, nacrtali predivne stripove po uzoru na priču i napravili cvjetne kalendare, kreativne i maštovite lutkice likova iz priče od materijala i predmeta za recikliranje. Marljivo su sakupili biljke, posušili ih i prešali te su napravili razredne herbarije. Obilježili su i Dan planeta Zemlje i izradili eko plakate i stripove.

Na kraju smo sve njihove kreativne radove okupili u izložbi u hodniku škole,a koju vam, dragi roditelji, donosimo  virtualno. Pogledajte!

8 + 1 =