Festival znanosti

U ponedjeljak, 18. travnja 2016. godine učenici IV. osnovne škole Varaždin uključili su se u realizaciju dijela programa "Festivala znanosti".f2

Kako bi nam približili važnost znanosti, uz pomoć učiteljice fizike Janje Venchiarutti, učenice 8.a razreda Helena Labaš, Iva Brlek, Barbara Fruk i Nika Luić pripremile su prezentaciju te održale predavanje na temu Polarna svjetlost, Margareta Šamec na temu Optička iluzija, a učenici 7.b razreda Dominik Sambolec i Jan Kretić na temu Inovativni izvori energije.

Inovativni izvori enrgije

Program ovogodišnjeg   "Festivala znanosti", koji se po prvi put odvija i u Varaždinu, osmišljen je na temu  "Znanost i umjetnost"  s ciljem popularizacije znanosti i obrazovanja među mlađom populacijom.

Sadržaji su prilagođeni različitim dobnim skupinama, a cjeloviti program Festivala znanosti dostupan je OVDJE