IV. OŠ u KC Ivan Rabuzin

U utorak, 6. travnja 2016. godine učenici 6.a i 6.b razreda IV. osnovne škole Varaždin, u pratnji učiteljice Antonije Benjak, učiteljice Maje Đakmanec Loborec i psihologinje Mirjane Vincek Škvorc, posjetili su kulturnu manifestaciju Rabuzinovi dani u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“.

IV.OŠ u KC Ivan Rabuzin

Manifestacija Rabuzinovi dani zamišljena je da kroz razna događanja obilježi život i djelo poznatog slikara naivne umjetnost iz Novog Marofa, Ivana Rabuzina.

Po dolasku u Novi Marof učenici su razgledali izložbu porculana i radova iz zavičajne zbirke, pogledali dokumentarni film Ključ sreće koji govori o životu i radu Ivana Rabuzina te sudjelovali na likovnoj radionici crtanja prepoznatljivih motiva Ivana Rabuzina.

Uz upoznavanje ostavštine Ivana Rabuzina, učenici su uživali u sportskim aktivnostima na obližnjem školskom igralištu odigravši nogometnu utakmicu u kojoj je 6.b slavio pobjedu rezultatom 4:1.