Noć knjige 2019.

‘Omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa’

Noć knjige (23. travnja) je manifestacija koja već osmu godinu za redom u Hrvatskoj promiče knjigu i čitanje te nastoji  podržati  status knjige u današnjem društvu. Povod za to su  Dan hrvatske knjige (22. travnja) te Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja).

2

U Noći knjige 2019. posebna pozornost  se posvetila temi ‘Omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa’. Povod tome je  niz obljetnica koje brojimo u ovoj godini: 180 godina od objavljivanja romana ‘Junak našeg doba’, 80 godina izlaženja Marvelovih stripova, 50 godina izlaženja stripa ‘Alan Ford’, 90 godina od prve pojave Popaja u stripu, 50 godina od rođenja i 20 godina od smrti Edvina Biukovića, hrvatskog  autora stripa.

1

Potaknuti  tom temom, učenici  4.a razreda, zajedno sa svojom učiteljicom i školskom knjižničarkom, su sudjelovali u radionici izrade postera omiljenih strip junaka te su prikazali kako bi hrvatske narodne bajke izgledale da su nastale u formi stripa. Bilo je poučno i zabavno, zaključili su!

Komentari su zatvoreni.