Poštovani roditelji!

Radi sigurnosti naše djece, polaznika IV. OŠ Varaždin na području ulica A. M. Reljkovića, Bartola Kašića, kao i sigurnosti zaposlenika IV. OŠ Varaždin te trećih osoba molim obratite pozornost na sljedeće:

• Obvezno poštivanje prometnih znakova
  • Ograničeno kretanje osobnih vozila u školskom dvorištu  (izuzev roditelja djece sa zdravstvenim poteškoćama)

Brinimo o našoj djeci u prometu!

Djeca su djeca, zaigrani su, nižeg su rasta…, sve to im onemogućuje optimalnu preglednost prometne situacije. Vidno polje im je ograničeno (u odnosu na odrasle osobe). Niži rast čini ih teže uočljivim ostalim sudionicima u prometu, osobito vozačima.

Djeca imaju smanjenu sposobnost točne procjene brzine kojom se kreću vozila. Djeci nije u potpunosti razvijena sposobnost usmjeravanja pozornosti na zbivanja u prometu. Djeci u trenutku pozornost može biti preusmjerena na neke druge sadržaje (pojava prijatelja ili roditelja na drugoj strani ceste, igra djece…) Djeca često reagiraju impulzivno, iznenadno, nepredvidivo.

Djeca nemaju potpuno i dostatno razvijen osjećaj za procjenu opasnosti.

Stoga, budimo pažljivi prema našoj djeci, pomozimo im i čuvajmo ih.

IV: OŠ Varaždin
ravnateljica