Plakat – prijavi elektroničko nasilje

Dragi naši,

Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu dobilo je financijsku potporu Agencije za elektroničke medije za nastavak projekta „Utočište hrabrih online – nova prilika za žrtve elektroničkog nasilja“.

Ovim projektom posredno želimo utjecati na stvaranje preduvjeta za prevenciju nasilja i zlostavljanja među djecom i mladima, kao i za ispravno korištenje medija u školi i obitelji.

Glavni cilj projekta je poticanje djece i mladih na prijavljivanje elektroničkog nasilja te pružanje kontinuirane pomoći žrtvama elektroničkog nasilja.

Stoga vas ovim putem pozivamo da na svoje škole/knjižnice postavite plakat koji vam šaljemo u prilogu, a koji potiče djecu koja doživljavaju elektroničko nasilje da se jave na našu platformu UHO – Utočište hrabrih online www.uho.dkmk.hr – prvu digitalnu platformu u Hrvatskoj koja se bavi stručnim savjetovanjem vezanim za elektroničko nasilje.

U nadi da ćete prihvatiti naš poziv, srdačno vas pozdravljamo!

Djeca medija i DKMK

Dragutina Golika 28, 10 000 Zagreb