Posjet Prirodoslovno-matematičkom fakultetu

U petak, 5. travnja 2019., učenici IV. osnovne škole Varaždin posjetili su Prirodoslovno – matematički fakultet u Zagrebu.

Posjet Prirodoslovno-matematički fakultet 2019 (4)

Slušajući studente i razgledavajući radionice, učenici su na Geofizičkom odsjeku učili o seizmologiji, znanosti koja se bavi istraživanjem potresa i njegovih posljedica, Sunčevom sustavu, ponašanju za vrijeme potresa. Na Geološkom odsjeku imali su priliku vidjeti fosile stare preko sto tisuća godina. Na Odsjeku Kemije učenici su prisustvovali izvođenju raznovrsnih pokusa u kojima su mogli vidjeti kako se kemija razvijala od alkemičara pa sve do 21. stoljeća. O nastajanju oblaka, krškom reljefu, životu uz vulkanska područja, služenju geografskim kartama učenici su učili na Geografskom odsjeku.

Komentari su zatvoreni.