Posjet varaždinskoj Gradskoj knjižnici

U utorak, 26. travnja 2016. godine učenici svih sedmih razreda IV. osnovne škole Varaždin posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu „Metel Ožegović“.

Razgledavši prostorije Odjela za odrasle varaždinske Gradske knjižnice, učenici su brojnim informacijama obogatili svoje znanje o povijesti knjižnice, knjigama i zanimljivostima o posebnim knjigama koje se u njoj nalaze. Također su upoznali i studijsku čitaonicu s bogatom referentnom zbirkom te zavirili u dijelove knjižnice koje do sada nisu imali prilike vidjeti, poput spremišta u kojem je pohranjeno nekoliko desetaka tisuća knjiga.

Posjet varaždinskoj Gradskoj knjižnici 2016 (6)

Potom su svi učenici otišli u Vilu Bedeković gdje se nalazi Odjel za djecu i mlade te Odjel strane literature, a tamo ih je najviše oduševila bogata zbirka stripova te audiovizualne i elektroničke građe.

Sam je obilazak za učenike bio vrlo poučan i zanimljiv nakon čega su se, zadovoljni novim spoznajama, vratili natrag u školu.