Posjetili važne obljetničke izložbe

Učenici nižih razreda naše škole u veljači i ožujku 2019. godine su posjetili  dvije važne obljetničke izložbe. U  organizaciji Gradskog muzeja Varaždin i Glazbene škole u Varaždinu, u Galeriji starih i novih majstora posjetili su izložbu  „Glazbena škola u Varaždinu – 190 godina djelovanja”.  Učenici su tako mogli vidjeti dvjestotinjak predmeta iz fundusa Gradskog muzeja Varaždin, arhiva Glazbene škole u Varaždinu, Muzeja za umjetnost i obrt, Etnografskog muzeja u Zagrebu, Državnog arhiva u Varaždinu te privatnog vlasništva, kojima se žele približiti dosadašnji rad varaždinske Glazbene škole.

BeFunky-collage(2)

Druga izložba  nosila je  naslov STOLJEĆE TEKSTILA: Izložba u povodu 100. obljetnice djelovanja Varteksa, čiji su organizatori Varteks d.d. i Gradski muzej Varaždin. Kroz mnogobrojne arhivske materijale, odjevne predmete, krojački pribori i tekstilnu opremu, učenici su imali prilike upoznati povijesni razvoj Varteksa, ali i važnu ulogu koju je ova tekstilna tvornica imala za varaždinsku regiju.

BeFunky-collage

Osim toga, učenici trećeg razreda posjetili su i dječji odjel Gradske knjižnice i čitaonice ‘Metel Ožegović’ i saznali sve o  važnim djelatnostima i uslugama koji taj odjel pruža svojim korisnicima.

BeFunky-collage(1)

Komentari su zatvoreni.