Ravnateljica predstavila vrijedne projekte naše škole na Međunarodnom skupu MOVEfwd

Varaždin je domaćin trodnevne manifestacije (28. – 30. 06. 2021.) – razmjena iskustava o važnosti volonterstva u svim područjima rada i života: MOVEfwd. https://www.pouvarazdin.hr/movefwd.html

Hrvatski domaćin  – Pučko otvoreno učilište Varaždin okupilo je goste iz Slovenije, Italije, Srbije, Bugarske i Hrvatske. Neprocjenjivoj razmjeni ideja, podržavajućoj atmosferi dionika nisu smetale ni visoke temperature.

Naša ravnateljica, doc. dr. sc. Jasmina Dvorski predstavila je u ime Republike Hrvatske iskustva, važnost i koristi od projekata volontiranja i izvannastavnih programa u IV. osnovnoj školi Varaždin.

Bit je u stvaranju generacija koja će biti društveno, ekološki svjesna svoje uloge u upravljanju promjenama u budućnosti. Održivi razvoj kao koncept volonterizma podrazumijeva razvoj politika i obrazaca ponašanja koji pružaju resurse i potrebe za sutra.

− 6 = 2