Terenska nastava Vukovar

Učenici osmih razreda IV. osnovne škole posjetili su grad Vukovar u sklopu dvodnevne terenske nastave koju je organiziralo Ministarstva branitelja i Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar.

Vukovar 2016 (6)

Tijekom dvodnevnog posjeta, učenici su se upoznali s najtežim trenucima koje je Vukovar preživio u nedavnoj prošlosti. Kroz predavanje vojnika, koji je sam sudjelovao u obrani grada 1991., do posjete mjesta najveće vukovarske tragedije Ovčare, Memorijalnog groblja učenici su osjetili svu težinu i strahotu rata. Paljenjem svijeća, pokazali su poštovanje prema palim herojima te su se prisjetili i Varaždinaca koji su branili grad.

No, bilo je i vremena za opuštanje i veselje te upoznavanje Vukovara kakav je danas. Lijepi, moderni grad koji se kao i ostatak Hrvatske veseli dolasku Božića i Nove Godine. Ukrašen lampicama i prelijepim baroknim pročeljima čeka svjetliju budućnost.