UPSHIFT

Učenice 8.C IV.OŠ Varaždin, Aiym Targynova, Isabell Cenkovčan, Jana Masten i Ivon Hendija sudjelovale su u trodnevnom treningu-edukaciji pod nazivom UPSHIFT.
Svoje sudjelovanje izborile su u konkurenciji od 50 prijavljenih timova iz triju županija:
Varaždinske, Virovitičko-podravske i Krapinsko-zagorske.

Prvi korak je bila prijava za sudjelovanje u kojoj su pod vodstvom mentorice – razrednice
Dijane Gašparac, detaljno opisale problem kojeg bi željele riješiti.
Radi se o neprihvaćanju učenika različitih nacionalnosti.
Iako se o ovome problemu dosta priča i educira učenike na IV. OŠ , iz perspektive naših učenica vidljivo je da je to još uvijek veliki problem.
Odabrane su uz još 9 timova da dođu na dalju edukaciju u organizaciji ZABUM-a, na trening UPSHIFT.
Sljedeći korak je bio odlazak učenica u Oroslavlje, 28.10. do 30.10.. Pod vodstvom mentora,
svi timovi su razrađivali svoju teme kako bi došli do rješenja problema.
Zadnji dan edukacije, svi su timovi prezentirali svoj trodnevni rad, a naše učenice su među 4 nagrađena
tima.
Pobjedom su osigurale financijska sredstva od 7 500 kn koja će im pomoći realizirati ideju.
Učenice su budžetom planirale edukacije za učitelje predmetne nastave, provedbu Festivala
različitosti i poklon pakete dobrodošlice za učenike koji dolaze na IV.OŠ iz drugih država.
Njihov projekt pod nazivom „ 1,2,3 , različiti smo svi!“ nastavit će se tijekom ove školske
godine.
Dio diseminacije ove vrijedne edukacije učenice će provesti predavanjem na učiteljskom
vijeću i Vijeću učenika, „ČČČ“-školski projekt na IV.OŠ (svaki 4.četvrtak u mjesecu su
predavanja na određenu temu).

× 9 = 27