VELIKO SRCE VARAŽDINA 2019.

Svake godine na Dan međusobnog pomaganja, 26.listopada, Društvo naša djeca Varaždin dodjeljuje nagradu Veliko srce Varaždina učenicima osnovnih gradskih škola.

Nagrada se dodjeljuje za:

• izvanredna postignuća, te istaknute uspjehe na području međusobnog pomaganja,
  • vršnjačku pomoć,
  • međugeneracijsku solidarnost,
  • promicanje i poštovanja dječjih prava

Šk.god. 2019./20.

Dječji forum naše Škole već sedmu godinu za nagradu Veliko srce Varaždina predlaže  isključivo učenike/ce  osmih razreda koji su se svojim ponašanjem i radom istakli tijekom cjelokupnog osnovnoškolskog obrazovanja.

U tom duhu naši današnji osmaši imali su otvorenu i vrlo argumentiranu raspravu na satovima razrednika i izabrali svoje predstavnike:

Veliko srce 2019 - Osmaši

Korotaj Katju, Žanić Petru, Hrženjak Magdalenu, Ljepava Lovru i Grđan Frana.

Svatko od njih ima mnoštvo različitih kvaliteta, znanja, vještina i interesa, a ovom prilikom podijelit ćemo mišljenja i doživljaj njihovih razrednih kolega koje stavljamo pod njihov zajednički nazivnik!

Dakle, njihov zajednički nazivnik je sljedeći:

• Uzorni su, marljivi i kreativni učenici
  • Druže se sa svima
  • Vesele su naravi
  • Duhoviti su
  • Ne omalovažavaju druge
  • Ne govore ružne riječi
  • Izbjegavaju svađe i redovito smiruju sukobe
  • Spremni pomoći svakome u učenju ili povjerljivim razgovorom
  • Dobri su prijatelji
  • Ne prave se važni
  • Imaju vremena i strpljenja za svakoga