Virtualni obilazak muzeja dinosaura u Sjedinjenim američkim državama

Dana 24. siječnja , s početkom u 17 h, učenici 6. i 8. razreda po prvi puta su sudjelovali u virtualnom obilasku muzeja „ Wyoming Dinosaur Center“ u gradu Thermopolis, država Wyoming u SAD-u.

Vodič kroz muzej pun kostura dinosaura bila je direktorica muzeja, Jessica Lippincot.

Kako je to izgledalo?

Učiteljica Engleskog jezika, Dijana Gašparac, dogovorila je termin posjete i pripremila učenike za neuobičajeni oblik nastave. Učenici su putem Skype-a stupili u kontakt s direktoricom muzeja i pozorno slušali i gledali izložbene primjerke.
Tijekom vođenja, učenici su mogli postavljati pitanja u vezi razgleda kao i na samom kraju vođenja kroz muzej.
Učenici su komunicirali na engleskom jeziku i vrlo usp ješno ostvarili kvalitetnu komunikaciju. Saznali su nove stvari o dinosaurima i poslovima koji se obavljaju kako bi iskopane kosti dinosaura bile posložene u konačni izložbeni primjerak.

Sljedeće virtualno putovanje zakazano je za 6. veljače kada će učenici „otputovati“ na ranč sa životinjama u državu Washington.