mBot

mBot je cjelokupno rješenje za vaše dijete koji daje praktično iskustvo u programiranju, elektronici i robotici. Rad s mBot robot setom inspiriran je Scratch 2.0 programom kojeg možete povezati s mBot uređajem koristeći USB kabel, Bluetooth ili 2.4GHz wireless modul.

Ovaj jednostavan za sastavljanje mBot edukacijski robot set pruža neograničene mogućnosti da djeca nauče STEAM (znanost, tehnologiju, inženjering i matematiku).

Makeblock se udružio s Arduinom – vodećom open-source hardverskom platformom u edukacijskoj i maker zajednici. Predstavljen je mBot – edukacijski robot set, kojemu Arduino predstavlja srce programa. Suradnjom se želi STEM obrazovanje podići na višu razinu.

Kompaktan, ali složen.
Sadrži 38 sastavnih dijelova koji se mogu složiti u 10 minuta, a jedinstveno obojani RJ25 priključci za žice osiguravaju Vam više vremena za programiranje i kreativnost.

Grafičko programiranje
„Povucite i ispustite“
računalno-grafički softver mBlock V3 ili mBlock V5 razvijenog na temelju Scratch 2.0. omogućuje djeci da brzo nauče programiranje, kontroliraju robota i realiziraju sve više funkcija s kojima mBot raspolaže.

mBot se može programirati kao robot koji slijedi linije, baca loptice i gura predmete, izbjegava zidove i još puno toga s „povuci i ispusti“ računalno-grafičkim softverom temeljenom na Scratch 2.0. Širenjem svoga portfelja s Arduino nastavcima, možete se prebaciti sa grafičkog na jezično kodiranje u Arduino modu.

Radionice:

1. mBot vozi po stazi – kod pogledajte OVDJE

Pogledajte slike s naše prve radionice s mbot-om održane 7.12.2017.
mBot radionica No1 2017 (3)

2. zadatak 2 – 2 mBot-a voze po stazi

Croatian Makers liga 2017.-2018.

Od školske godine 2017./2018 uklučili smo se u CM Ligu koja se odvija kroz 4. kola.

U prvom kolu sudjelovali su učenici: Deni Auker, Ivan Puklavec, Vito Weiser, Denis Adlašić, Jakov Dražin i drugi…

Službeni rezultati OVDJE