ŠKOLSKA KNJIŽNICA
A. M. Reljkovića 36, 42000 Varaždin, tel: 042 303 560
e-mail:  knjiznica@os-cetvrta-vz.skole.hr

O knjižnici

Knjižnica IV. osnovne škole Varaždin smještena je na 120 mpodrumskog prostora i trenutno raspolaže s knjižničnim fondom od oko 7000 jedinica građe.

Tri velike prostorije na raspolaganju su učenicima i učiteljima te ostalim zaposlenicima Škole: čitaonica, multimedijska učionica s kutkom za najmlađe te prostorija za posudbu s učeničkim i nastavničkim fondom. Korisnici imaju slobodan pristup knjižnom fondu (knjige, časopisi i druga tiskana  građa).

Za  iznošenje izvan prostorija knjižnice ne može  se posuditi referentna zbirka: priručnici, enciklopedije, leksikoni, rječnici, bibliografski rječnici, atlasi, i sl., osim kada se radi o razrednoj posudbi u dogovoru s  učiteljem  Škole.

Korisnicima usluga školske knjižnice knjižnica izdaje odgovarajuće članske iskaznice.
Pomoću članske iskaznice knjige se posuđuju i vraćaju. Možete posuditi 1 lektirnu i 1 nelektirnu knjigu na rok od 15 dana.

Što mogu raditi u knjižnici?

Posuđivati knjige
Čitati knjige i časopise
Služiti se rječnicima i enciklopedijama
Gledati TV, filmove