Čitam lakše!

Naša škola je ove školske godine uključena u projekt “Čitam lakše – pristupačnost čitanja digitalnih sadržaja” kojemu je cilj poticati čitanje i učiniti digitalne sadržaje pristupačne i dostupne osobama s teškoćama čitanja. Nositelj projekta je Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, a suradnik je tvrtka Omoguru uz podršku Ministarstva kulture i medija.

Sudjelovanjem u ovom projektu našim učenicima s disleksijom i poteškoćama čitanja dostupni su do kraja nastavne godine sljedeći sadržaji i mogućnosti:

• pristup djelima iz Digitalnih zbirki NSK te zbirkama s eLektirama, klasicima i kratkim pričama
  • čitanje tekstova uz alate za prilagodbu teksta, olakšavanje i poboljšavanje čitanja
  • ugodno čitanje na mobitelima, tabletima i računalima
  • dodavanje vlastitih digitalnih knjiga i tekstova
  • izrađivanje radova i skripti za učenje i zabavu s pomoću bilješki iz knjiga, udžbenika i internetskih izvora
  • tekstove korisnici mogu čitati sami ili ih aplikacija može čitati za njih

Našim učiteljima aplikacija omogućuje odabir onih sadržaja koji su ili već prilagođeni učenicima s teškoćama čitanja ili samostalnu izradu pristupačnih sadržaja u aplikaciji Lexie.

Za dodatne upute i pristup aplikaciji možete kontaktirati koordinatoricu projekta na školskoj razini, knjižničarku Marinu Mavrek.

Videoupute za korištenje aplikacije

65 − = 56