Predavanje “Ambasadori čistog podzemlja”

Dana 15. svibnja u našoj školi je održano besplatno predavanje u sklopu volonterskog projekta “Ambasadori Čistog podzemlja” koji provodi Zagrebački speleološki savez. Predavanje kao i pratkični dio je održala Paula Šimunić.

Naši učenici educirali su se o važnosti krškog podzemlja, o tome tko ga, i kako istražuje te o važnosti zaštite špilja i jama kao podzemnih rezervoara pitke vode. Predavanje se držalo u punoj speleološkoj opremi (odijelo, kaciga, oprema za kretanje po špagi) te su se demonstrirale tehnike spuštanja i penjanja speleologa po špagi, što je učenicima bilo izuzetno zanimljivo i nezaboravno iskustvo.

Kordinatorica ovog zanimljivog predavanja bila je učiteljica  geografije Kristina Sadibašić.

Predavanju su pristupili učenici 4.abc razreda pod pratnjom učiteljice Monike Studak, Tamare Melnjak i Romane Kraš, učenici 6.c razreda pod pratnjom učiteljice Kristine Sadibašić, učenici 7.abc razreda pod pratnjom učiteljice Sonje Štabi Mas, Andreje Kranjčić i Džane Talijančić.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

+ 6 = 11

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.