STEM revolucija

VAŽNA OBAVIJEST
Poštovani roditelj i učenici koji bi htjeli nastaviti sa STEM revolucijom u našoj školi  (Micro:bit i mBot radionice) ove školske godine 2021.-2022.  iste će se održavati srijedom 9.sat (od 15:05h do 15:50h) u učionici informatike ili on-line u MS Teams-u.
Vidimo se

Radionice koje su nama na raspolaganju možete pogledati na mrežnim stranicama INFORMATIKE

mBot

mBot je cjelokupno rješenje za vaše dijete koji daje praktično iskustvo u programiranju, elektronici i robotici. Rad s mBot robot setom inspiriran je Scratch 2.0. programom kojeg možete povezati s mBot uređajem koristeći USB kabel, Bluetooth ili 2.4GHz wireless modul.

Više pročitajte OVDJE

BBC Micro:bit

S ponosom možemo priopćiti kako se naša škola prijavila na projekt STEM revolucija u školama, za masovno uvođenje micro:bit tehnologije u hrvatske škole. Projekt je osmislio Institut za razvoj i inovativnost mladih, a na IV. OŠ Varaždin će ga provoditi mentorica Jelena Bajkovec koja će s učenicima raditi na edukaciji i programiranju - kazala je Jasmina Dvorski, ravnateljica IV. osnovne škole Varaždin. (VIŠE)

On-line alat za programiranje micro:bit-ova