Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Učenici naše škole Dan planeta Zemlje obilježili su različitim aktivnostima.

Na engleskom jeziku s učiteljicom Silvijom Hrnčić učenici 3. razreda pričali su o ljepotama planete Zemlje i crtali, a 7. i 8. razredi su uz razgovor o ljepotama Zemlje gledali video o globalnim problemima (The Earth song, Heal the world) te su iznosili svoja mišljenja.

Na satu informatike učenici su igrali kviz u programu Scratch te su izrađivali prezentacije na temu Dan planeta Zemlje.

Učenici 1.c razreda izrađivali su plakate.

Dan planeta Zemlje obilježen je i u produženom boravku.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.