Svjetski dan čitanja bajki na drugačiji način

Svjetski dan čitanja bajki obilježava se širom svijeta 26. veljače i stavlja naglasak na važnost čitanja bajki djeci od ranog djetinjstva.

U obilježavanju ovog posebnog datuma sudjelovali su učenici 2. b razreda i njihova učiteljica Jacinta Kolarić u suradnji sa školskom knjižničarkom Marinom Mavrek. Učenici su tom prigodom pogledali animirani film Roza i kameni trol danske redateljice Karle Nor Holmbäck na portalu Vrti svoj film u sklopu tematskog programa Idu dani. Topla i bajkovita priča o prijateljstvu, hrabrosti i odanosti svidjela se učenicima.

Jedna od aktivnosti bila je osmisliti promo plakat za gledani film, a zatim su učenici trebali zamisliti da su upravo pogledali animirani film ‘Roza i kameni trol’ u kinu i po izlasku iz kinodvorane trebaju dati izjavu za lokalnu televiziju.

Povezali smo sve snimke u jednu:

Više o tome potražite u Školskom pulsu!

58 + = 61