Međunarodni projekt Naša mala knjižnica

Učenici 1.a,b,c razreda, njihove učiteljice i školska knjižničarka uključili su se u međunarodni projekt Naša mala knjižnica kojeg je osmislila nakladnička kuća Ibis grafika iz Zagreba. Putem projekta nastoji se djeci približiti nova, kvalitetena izdanja domaćih i stranih pisaca.

Ciljevi projekta:

• Poticanje kritičkog čitanja već od najranije dobi
  • Promoviranje vrhunskih književnih djela hrvatskih i stranih autora koja prate ilustracije izrađene prema  najvišim umjetničkim standardima
  • Pristupačnost kvalitetnih knjiga stranih autora na hrvatskom jeziku našim čitateljima
  • Suradnja učitelja/knjižničara, roditelja i učenika
  • Uključivanje roditelja u školsku zajednicu

S učenicima 1. razreda smo čitali preporučene  knjige i provodili aktivnosti inspirirane njima. Mnoge aktivnosti smo radili iz kreativnih knjižica koje se sastoje se od zanimljivih zadataka nastalih na temelju knjiga iz projekta. Pogledajte neke od njih!

43 − 42 =