Poziv učenicima i roditeljima na predstavljanje obrazovanja srednji škola

Poštovani,

Udruženje hrvatskih obrtnika Varaždin organizira 15. Obrtnički ulični sajam, u Varaždinu 1. travnja 2023. godine.

na Trgu kralja Tomislava, u Pavlinskoj ulici te na Franjevačkom trgu.

Kao i svi do sada, i ovaj će Obrtnički ulični sajam biti sadržajno bogat – od izložbeno prodajnog dijela i predstavljanja tradicijskih zanata.

Na štandovima će obrtnici prezentirati i prodavati rad svojih vrijednih ruku, suvenire, ručno rađeni nakit, proizvodi od ručno tkanog platna, licitarske proizvode,  igračke izrađene od pamučnog konca, mirisne svijeće, domaće čajeve i sokove, kaktuse/sukulente, ekološku kozmetiku, proizvode od drva/bačva, ručno pletene torbe, proizvode od heljde i pira, proizvode od buče, kovane proizvode i mnoštvo drugih vrijednih proizvoda naših izlagača.

Krojačica će na trgu raditi sitne krojačke popravke, tkalja će s tkalačkim stanom izrađivati platno, kovač će s čekićem i nakovnjem izrađivati suvenire i sl.,

a profesionalni frizer za kućne ljubimce (Pet groomer stylist) će uređivati ljubimca.

Frizerke i kozmetičarke na trgu će izrađivati fen frizure, plesti pletenice, iscrtavati tetovaže na kosi, šišati, uređivati obrve, šminkati i sve ostalo čime se bave navedene djelatnosti, a da djeci mogu prezentirati na licu mjesta.

Učenici cvjećari izlagat će svoje cvjetne instalacije, ujedno i prigodne aranžmane koje će i prodavati.

Na štandovima će srednje škole predstavljati svoja obrazovanja, te ovim putem pozivamo roditelje da zajedno s djecom posjete sajam kako bi mogli vidjeti

ponude obrazovnih programa srednjih škola, ali i što mogu nakon završetka srednje školskog obrazovanja svojim rukama izraditi i lakše se uključiti na tržište rada.

Molimo Vas da uputite poziv roditeljima i učenicima Vaše škole.

Za sva pitanja Udruženje stoji na raspolaganju.

S poštovanjem,

Izabela Keliš