RIJEČ RAVNATELJICE NA POČETKU ŠK. GODINE 2022./’23.

Dragi učenici!

Poštovani roditelji/skrbnici/udomitelji!

Djedovi i bake! Brace i seke naših učenika!

Poštovane kolege učitelji i učiteljice!

Zaposlenici IV. OŠ Varaždin!

Svečan nam je dan.

Otvaramo naš Hram znanja učenicima i javnostima u školskoj godini 2022./’23. kako bi ga učinili još svetijim i značajnijim.

Dragi učenici!

Pred vama je 10 mjeseci stjecanja novih znanja i vještina, ali i vrijeme druženja, novih prijateljstava i radosti odrastanja. U školskoj godini 2022./2023. želimo vam prije svega puno novih spoznaja i vještina, a time i puno dobrih ocjena i osmjeha na licima vaših roditelja. Budite znatiželjni, pitajte, družite se i istražujte. Podržavajte se međusobno u zdravim vršnjačkim odnosima i ljepotama djetinjstva, bezbrižnosti.

Poštovani roditelji.

Drago nam je što je Vaše dijete učenik IV. OŠ Varaždin te što ćemo i ove školske godine zajedno sudjelovati u njegovom odgoju i obrazovanju, u razvoju njegove osobnosti. Osnovnoškolsko obrazovanje je za dijete jedno od najznačajnijih razdoblja u njegovom životu. Od sada će se pred njega, iz dana u dan, postavljati sve veći zadaci. Naša je zajednička obaveza omogućiti mu svestrani razvitak, stvaranje pozitivne slike o sebi, izgradnju povjerenja u sebe i svoje mogućnosti, kao i povjerenja u ljude. Povjerili ste nam najvrednije što imate – svoje dijete na odgoj i obrazovanje. Međusobno povjerenje, poštovanje struke i otvoreni dijalog jedini su put su da naša djeca gledaju u nama, obitelji i školi –  svoj životni uzor.

Poštovani kolege i kolegice učitelji, Zaposlenici IV. OŠ Varaždin.

Svima vama koji s ljubavlju će voditi našu djecu, pomažući im da odrastu u dobre, poštene i sretne ljude, želim izraziti iskrene čestitke – jer, kao ravnateljica naše Škole, radeći zajedno s vama u našoj lijepoj IV. OŠ Varaždin, danas, s ponosom, mogu reći da ste upravo vi najzaslužniji što svaki segment naše nastave svakodnevno i u svakoj učionici funkcionira. Najviše od svega zahvaljujem vam se na ljubavi koju svakodnevno potvrđujete jer učiti i odgajati djecu velika je obveza za koju prvenstveno treba puno ljubavi, ali i žrtve i odricanja.

Želim vam da ustrajete u svome radu kako biste u svojim učenicima i dalje razvijali ono najbolje u njima, da njihovi uspjesi budu vaša nagrada i nadahnuće, da otvorena srca i uma razvijate i podržavate njihovu kreativnost kako bi se ona pretočila u vrijednosti okrenute čovjeku i društvu u cjelini, a sve s ciljem da nam se Domovina i dalje diči novim generacijama obrazovanih i čestitih ljudi.

Ova školska godina znači početak novog razdoblja u životu, bez obzira na kojoj razini naši učenici obrazovanja bili. Nakon tri duge godine „neobičnih“ početaka školske godine, zdrava nam i nasmijana 2022./’23. školska godina!

Svim učenicima, njihovim roditeljima, učiteljima i osoblju škole želimo puno uspjeha, asertivne  komunikacije, profesionalne suradnje, a sve na dobrobit i interes naše djece!

doc. dr. sc. Jasmina Dvorski, ravnateljica

„Najljepše je imati djecu,
Jer djeca su budućnost,
Ona su nada u bolje sutra,