Etwinning projekt – Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku

Etwinning projekt Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku u
IV. osnovnoj školi Varaždin

Učenici 4. razreda naše škole, njihove učiteljice i školska knjižničarka, uključili su se u etwinning projekt Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku koji je povezao osnovne škole širom Hrvatske i učenike u Švedskoj i to preko lutke Pipi koja je iz daleke Švedske otputovala u Hrvatsku i upoznala posebnosti  svakog kraja.

Prije Pipina dolaska marljivo smo se pripremali:

• čitali smo roman Astrid Lindgren Pipi Duga Čarapa i obradili ga na satu lektire;
  • kolegica Anja iz hrvatskog jezika koja je završila i švedski jezik i književnost, pročitala nam je odlomak iz romana na švedskom i na hrvatskom jeziku, a učenici su s velikom pažnjom slušali jezik s kojim su se po prvi put susreli u životu, osim toga, naučili su i nekoliko riječi na švedskom;
  • pisali smo preporuke za čitanje romana Pipi Duga Čarapa – najviše je bilo preporuka s 5 zvijezdica
  • s Pipi smo smišljali i nova školska pravila i izrađivali i oslikavali bookmarkere/straničnike s motivima iz knjige
  • u skupinama su se natjecali tko će više znati odgovora u kvizu znanja
  • igrali smo se stvarotražitelja po uzoru na Pipi
  • gledali smo igrani film iz 1969. istog naslova kao i knjiga
  • istraživali smo i izrađivali plakate i upoznali Švedsku i njezine zanimljivosti
  • sudjelovali smo u izradi loga za projekt uz puno mašte i truda

Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku z1 (1)
A onda kad je Pipi došla 15. travnja u našu školu…

Pipi se družila s našim učenicima  tri dana i svaki razred je nešto posebno pripremio za nju. Idemo redom:
Svečano smo obukli Pipi u baroknu haljinu, a 4.a razred se ponudio biti turistički vodič i provesti Pipi po slobodnom kraljevskom gradu Varaždinu te ju upoznati s najvažnijim znamenitostima i bogatom poviješću.
Učenici 4.b razreda su upoznali Pipi s lokalnom gastronomijom – Pipi je probala varaždinsko kiselo zelje s bučinim uljem i varaždinske klipiće koje su pripremile mame i bake učenika.
Učenici 4.c razreda su se odlučili poigrati s Pipi onako kako bi i Pipi bilo po volji.
Pipi smo upoznali i s našim gradonačelnikom – Ivanom Čehokom koji je pohvalio naš projekt
te s našim dragim sugrađaninom – Zlatkom Dalićem.
Prebrzo nam je vrijeme prošlo, oprostili smo se od Pipi uz duge pozdrave i želje da nam opet dođe!

Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku z2 (5)

Komentari su zatvoreni.